Rolety hybrydowe do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych

Planowanie, jak będzie wyglądał i funkcjonował budynek mieszkalny, nierzadko uwzględnia także dość drobne szczegóły wykończenia, między innymi rolety dekorujące i chroniące okna. Warto na tym etapie wziąć pod uwagę fakt dostępności rolet zewnętrznych i wewnętrznych z wieloma różnymi podtypami. Dobrze jest wybrać ich odpowiednią funkcjonalność i cieszyć się m.in. ze skutecznej izolacji termicznej.

Jakie lepiej wybrać?

Bardzo ciężko jest rozstrzygnąć spór o to, który rodzaj będzie lepszy, zwłaszcza planując wykorzystanie rolet z dużym wyprzedzeniem. Niektóre osoby uznają, że funkcjonalność obu typów przy właściwej decyzji będzie podobna, więc dobierają rolety wyłącznie pod kątem estetycznym. Zazwyczaj na tym etapie pojawiają się plany co do rozwiązań zewnętrznych, bo można je łatwo wpasować w elewację, tym samym oszczędzając pewną ilość miejsca wewnątrz. Warto wcześniej sprawdzić, czy dany rodzaj nadaje się do takiego zastosowania i czy będzie odpowiednio funkcjonalny, jak np. rolety termiczne – idealne do ochrony wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Rolety w każdym pokoju

Niektórzy zwolennicy rolet zewnętrznych mają pewne wątpliwości, czy istotnie jest sens montować takie rozwiązanie jako ogólne. Oznaczałoby to rolety izolujące przed słońcem w każdym oknie, niezależnie od tego, w jakim jest pomieszczeniu. Czasami jest to bardzo dobry wybór, ale trzeba mieć na uwadze konieczność dopasowania stylu wnętrz tak, by całość prezentowała się nowocześnie i minimalistycznie.