Pierwsza wizyta u stomatologa dziecięcego

Stomatolog dziecięcy nie ma łatwego zadania. Na jego fotel w gabinecie trafiają najbardziej wymagający pacjenci, którzy nie są chętni do współpracy. Nie zawsze wizyta u dentysty musi wiązać się z przykrym przeżyciem.

Kiedy na pierwszą wizytę do stomatologa dziecięcego?

Otóż, stomatolog dziecięcy zaprasza na pierwszą wizytę wtedy, kiedy jeszcze żadne zęby “nie dały” o sobie znać. Warto poszukać taki gabinet, gdzie będzie możliwe odbycie wizyty adaptacyjnej. Tego typu wizyty pomagają oswoić się dziecku ze stomatologiem dziecięcym. Pierwsza wizyta u dziecka rzutuje na jego przyszłość. Należy bardzo starannie wybrać stomatologa dziecięcego, aby pociecha bez żadnego problemu w przyszłości poddawała się leczeniu zębów.

Przygotowanie do wizyty u stomatologa dziecięcego

Dzieci są wspaniałymi obserwatorami. Doskonale zapamiętują wiele rzeczy – nawet wtedy, kiedy miały one miejsce bardzo dawno temu. Jeżeli dziecko widziało przerażoną osobę dorosłą udającą się do dentysty, samo nie będzie do niego przyjaźnie nastawione. Należy więc zawsze trzymać swoje nerwy na wodzy – nawet, jeżeli ktoś ma do czynienia z dentofobią. Przed wizytą u stomatologa dziecięcego należy z dzieckiem dużo na ten temat rozmawiać. Szantaż emocjonalny w przypadku dzieci i niechęci do mycia zębów jest niewskazany. Dzisiaj na rynku znaleźć można specjalne książeczki, dzięki którym można dziecko przygotować do wizyty u stomatologa.