Folie samochodowe i ich zastosowanie

Decydując się na zakup samochodu, niezależnie od tego czy będzie to pojazd nowy, czy używany, chcemy, żeby służył nam najdłużej jak to tylko możliwe. W tym celu dbamy o niego zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz, pilnując, żeby niczego nie zaniedbać. Aktualnie pojawiają się na rynku rozwiązania, które pozwalają nam jeszcze lepiej zatroszczyć się o nasze auto, wśród nich folie samochodowe– jeszcze niedawno praktycznie nieznane, a dziś cieszące się ogromnym zainteresowaniem i popularnością. W jaki sposób mogą one wpłynąć na dłuższe użytkowanie naszego auta w stanie nienaruszonym?

Skuteczność folii samochodowych

Produkt ten może służyć jako element ochronny naszego samochodu, gdyż jest odporny na wiele rodzajów czynników, które mogłyby przyczynić się do uszkodzenia lakieru samochodowego. Zapewnia nam ochronę między innymi przed czynnikami naturalnymi, na przykład smołą, czy żwirem oraz opadami i owadami, ale również przed czynnikiem ludzkim, czyli innymi słowy przed wandalizmem. Dzięki oklejeniu auta taką folią możemy więc być spokojni o lakier i jego ewentualne zniszczenia spowodowane najróżniejszymi czynnikami. Folie samochodowe są o tyle dobrym rozwiązaniem, że przykleja się je bardzo łatwo (choć mimo wszystko nie można tego zrobić w warunkach domowych, a jedynie w warsztacie samochodowym), a one same w sobie dostosowują się do kształtu karoserii. Nawet w przypadku nieregularności spotykanych na powierzchni auta, folia samochodowa bez problemu się do nich dostosuje. Warto tu zaznaczyć, że dobrze dobrana i przyklejona folia może nam służyć ponad 10 lat, jest więc naprawdę trwałym rozwiązaniem.

Zastosowanie i koszt folii samochodowych

Folie samochodowe w Warszawie ciągle kosztują sporo, gdyż na pokrycie całego auta w zależności od rodzaju folii, często trzeba wydać 1-3 tysięcy złotych. Trochę taniej będzie okleić auto folią samochodową w Krakowie, czy Katowicach, a najtaniej w niewielkich miastach, w których zarobki są nieco niższe, a co za tym idzie, wiele produktów trochę tańszych. Jeśli więc przemieszczamy się naszym samochodem nie tylko do pracy, ale również jeździmy pomniejszych miastach, warto zastanowić się nad przyklejeniem folii właśnie tam. Oczywiście, najrozsądniej będzie najpierw porównać ceny. Folia taka poza samochodem prywatnym znajdzie zastosowanie w samochodach firmowych, mających reklamować dany produkt, czy usługę oraz w środkach transportu publicznego, którego okna często są porysowane lub zapełnione graffiti, gdyż łatwiej i taniej w razie potrzeby zmienić folię samochodową, niż lakier, czy szybę.