Etykiety termokurczliwe – czym są i dla kogo?

Rynek zapewnia nam dostęp do coraz lepszych rozwiązań. Przykładem takiego innowacyjnego rozwiązania z pewnością są etykiety termokurczliwe. Czym one są? Komu dedykowane są tego typu rozwiązania? Sprawdzamy!

Etykiety termokurczliwe -co to takiego?

O etykietach termokurczliwych mówi się bardzo dużo, ale gdy pada pytanie, czym one są, to niewiele osób jest w stanie udzielić odpowiedzi na to pytanie. Brak informacji jest bardzo zrozumiały, w końcu dopiero świat zaczyna doceniać wyjątkowe walory etykiet termokurczliwych, więc minie trochę czasu, zanim wszyscy będą wiedzieć, z czym mają do czynienia.

Czym dokładnie są te etykiety termokurczliwe? Co skrywa się pod ich nazwą? Etykiety termokurczliwe zwane również etykietami shrink sleeve to produkty, które powstały dzięki wykorzystaniu wysokorozwiniętej technologi. W tym przypadku etykiety termokurczliwe są produktami tworzonymi na wymiar z folii termokurczliwej.

Sam proces ich tworzenia polega na nałożeniu rękawa termokurczliwego na wybrany produkt i poddawanie go działaniu odpowiedniej temperaturze, by się obkurczył. Rezultatem tego procesu jest otrzymanie dopasowanej do opakowania i efektownie wyglądającej etykiety.

Etykiety termokurczliwe – gdzie się sprawdzą?

Gdzie dokładnie sprawdzą się tego typu etykiety? Kto może po nie sięgnąć? Ogólnie mówi się, że etykiety termokurczliwe sprawdzą się na różnych opakowaniach, bez względu na ich wielkość, czy kształt. Oznacza to, że opakowania można wykorzystać jednakowo na opakowaniach metalowych, szklanych, jak i z tworzyw. Komu jednak mogą się przydać się tego typu rozwiązania?

Na pewno tym, którzy poszukają efektownego, a przy tym idealnie dopasowującego się rozwiązania. Po etykiety termokurczliwemogą sięgnąć z pewnością właściciele dużych przedsiębiorstw, którzy nastawieni są na sukces i chcą, by ich produkty przyciągały zainteresowanie i budziły sympatię. Na tym jednak nie koniec, ponieważ etykiety termokurczliwe mogą sprawdzić się także na produktach średniej wielkości firmy.

Choć one zwykle nie prowadzą tak dużej produkcji, jak przedsiębiorstwa, to również zasługują na efektowne i dobre oznakowanie swoich produktów. Kwestią indywidualną jest dobór etykiet termokurczliwych przez osoby prowadzące małe firmy. Tutaj zwykle każdy grosz się liczy, ale jeśli chcemy, by naszymi produktami zainteresowali się klienci, warto rozważyć wykorzystanie tego typu etykiet.

Etykiety termokurczliwe – kto może zapewnić ich druk?

Widać, że na etykiety termokurczliwe może zdecydować się każdy, kto uzna to za stosowne. Gdzie jednak można liczyć na ich wydruk? Z pewnością wydruku etykiet termokurczliwych mogą podjąć się drukarnie fleksograficzne.

Na terenie całego kraju działa ich coraz więcej, lecz my wybierając kogoś dla siebie, pamiętamy, by stawiać tylko na firmy, które znają się na swojej pracy i wiedzą, jak etykiety termokurczliwe powinny być drukowane. Dzięki temu zapewnimy sobie wsparcie ze strony najlepszych fachowców, którzy wesprą nas doradztwem i pomocą na każdym etapie współpracy.