Adwokat od rozwodów – jaki powinien być i jak go znaleźć?

Jeżeli chodzi o ilość zawieranych małżeństw w naszym kraju, zdecydowanie widać tendencję wzrostową i to z roku na rok, jest ona większa. To dobrze, aczkolwiek rośnie też niestety liczba rozwodów. Z pewnością nie jest to sytuacja przyjemna ani komfortowa, a można nawet przyznać, że jawi się ona jako jedna z największym traum, jaka może tylko spotkać dorosłego człowieka. W ciężkich okolicznościach, najgorzej jest radzić sobie samemu, dlatego też podczas sprawy rozwodowej, najlepiej postawić na dobrego prawnika.

Uogólniając, bez względu na to, czy jest to adwokat od rozwodów, czy też od jakichkolwiek innych spraw, powinien on posiadać pewne cechy, które pozwolą nazwać go mianem – dobrego prawnika. Wiele pytań jawi się nam w głowie, kiedy na horyzoncie pojawia się rozwód – od czego zacząć, jakie będą koszty rozwodu i wiele innych, na które z pewnością odpowie nam profesjonalista, zajmujący się tą gałęzią prawa. Kiedy planujemy rozwód w Gdyni adwokat z pewnością się znajdzie, my jednak musimy doskonale wiedzieć, jaki on powinien być oraz w jaki sposób podejść do poszukiwań.

Adwokat od rozwodów – charakterystyka

Czy gdy planujemy rozwód adwokat, którego wybraliśmy powinien przejawiać jakieś specjalne cechy? W pewnym sensie tak, aczkolwiek na ogół są one pożądane u wszystkich specjalistów z dziedziny prawa, bez względu na to, w jakich problemach są ekspertami. Po pierwsze – niezbędna będzie odpowiednia specjalizacja. Sprawy rozwodowe, z pewnością można zaliczyć do prawa rodzinnego, dlatego powinniśmy poszukiwać takich prawników, którzy na co dzień zajmują się takimi przypadkami.

Nie mniej ważne będzie doświadczenie i staż pracy. Zawsze dobrze jest postawić na fachowca, który już poprowadził nie jedną sprawę podobną do naszej, które dodatkowo kończyły się na korzyść klienta. Jednak nie można też od razu skreślać młodych prawników, adwokatów i radców prawnych, tylko z uwagi na ich brak doświadczenia. Świeżo upieczeni absolwenci studiów prawniczych, często przejawiają sporo zaangażowania w prowadzone sprawy, co jest wręcz wymagane. Dodatkowo, zauważymy u nich bardzo świeże spojrzenie, na niektóre aspekty, co znacznie ułatwi, a niekiedy i przyspieszy czas trwania procesu.

Oprócz szeroko pojętej wiedzy prawniczej, patrzmy też na to, jakim człowiekiem jest nasz prawnik. Podczas procesu, będziemy potrzebować wielu wyjaśnień z jego strony. Nie łudźmy się, język prawniczy jest bardzo skomplikowany i bardzo łatwo pogubić się w zawiłych procedurach i definicjach. Adwokat, który zajmuje się naszą sprawą, powinien cierpliwie tłumaczyć nam, jak wygląda nasza sytuacja oraz jakie są szanse, na rozwiązanie problemu na naszą korzyść.

Adwokat od rozwodów – gdzie go znaleźć?

Rozwodu w Polsce mają miejsce bardzo często, dlatego też i prawników, którzy się w nich specjalizują jest sporo. Nie jest jednak łatwo znaleźć odpowiedniego. Warto zacząć od jednego, sprawdzonego sposobu. Chociaż lepiej, aby tak nie było – być może znamy kogoś, kto ma już za sobą sprawę rozwodową, a w takim wypadku rady takiego kogoś co do wyboru specjalisty, mogą być dla nas na wagę złota. Zapytajmy, czy jest nam w stanie zarekomendować jakiegoś prawnika oraz dowiedzmy się, jak przebiegała współpraca z nim podczas procesu.

W wypadku, kiedy nikogo takiego nie znamy, sięgnijmy do źródeł intrnetowych. W sieci funkcjonuje niezliczona ilość wyszukiwarek adwokatów, for dyskusyjnych i grup branżowych, gdzie wystawia się oceny, opinie oraz wystawia rekomendacje, co do poszczególnych specjalistów z dziedziny prawa. Chociaż nie muszą być to informacje i dane w pełni zweryfikowane, z pewnością pomogą nam dokonać wstępnego wyboru, a my będziemy mogli przekonać się o tym „na własnej skórze” podczas rozmowy konsultacyjnej z danym prawnikiem.