Zamki antypaniczne dobrym rozwiązaniem dla wielu pomieszczeń

Czasami doświadczamy różnego rodzaju przykrych sytuacji i zdarzeń, które wywołują panikę. Jest to szczególnie niebezpieczne, jeśli jesteśmy w zamkniętym pomieszczeniu w większej grupie osób. Często chcąc wyjść z takiego pomieszczenia niejeden wpada w panikę i nie może sobie poradzić z otworzeniem drzwi. Dlatego w takich miejscach warto zastosować zamki antypaniczne. Czym właściwie są takie zamki i jak funkcjonują? Są to zamki, które pozwalają na odpuszczenie danego pomieszczenia w sposób szybki i bezproblemowy, szczególnie w przypadku paniki, gdyż nie potrzebują one użycia klucza. Wystarczy nacisnąć na klamkę lub pałąk umieszczony w drzwiach, aby wydostać się na zewnątrz. Dzieje się to w ciągu zaledwie jednej sekundy, więc nie zostajemy ani chwili dłużej w pomieszczeniu, w którym jesteśmy narażeni na jakiegoś rodzaju niebezpieczeństwo. Jest to bardzo praktyczne, gdyż w większej grupie często panika udziela się od jednej osoby drugiej, następnej i następnej, a to uniemożliwia szybkie wydostanie się z pomieszczenia.

Najbezpieczniejsze zamki do drzwi wejściowych w biurze i firmie.

Obok zamków antypanicznych szerokie zastosowanie znajdują także zamki przeciwpożarowe. Mają one za zadanie wytrzymać bardzo wysokie temperatury, powstające w czasie pożaru. Dzięki zastosowaniu tych dwóch elementów, często połączonych w jeden zamek, możemy czuć się bardziej bezpieczni w razie jakiegoś niespodziewanego wypadku, jakim jest wybuch pożaru. Jest to szczególnie ważne w firmach, które zatrudniają większą ilość osób oraz w miejscach, w których pracują osoby z pewnymi niepełnosprawnościami, tak, aby mogły one w łatwy sposób opuścić pomieszczenie, czy budynek. Rozwiązania te są zaprojektowane w sposób nowoczesny, tak aby były dostosowane do potrzeb miejsc, w których z takich czy innych powodów możemy spotkać się z pożarem. Z drugiej strony ułatwiają one funkcjonowanie na co dzień, gdyż drzwi, w których są zamontowane są łatwe w otwarciu, co usprawnia pracę i nie naraża na niepotrzebny wysiłek związany z ewentualnym szukaniem klucza, czy wpisywaniem kodu.

Kiedy i gdzie stosować zamki antypaniczne?

Zastosowanie tego typu zamków jest naprawdę szerokie. Można je stosować w firmach, sklepach, czasem nawet w mieszkaniach. Jednak najbardziej popularne są one w centach handlowych oraz innych miejscach, w których możliwość szybkiej ewakuacji zależy właśnie od tego czy możemy łatwo otworzyć drzwi, które prowadzą na zewnątrz. Warto pomyśleć o zamkach antypanicznych również w restauracjach, czy innego rodzaju lokalach, w których może zgromadzić się dużo osób, tak, aby w razie potrzeby zapewnić im bezpieczne wyjście z lokalu. Tego typu zamki są na pewno bardzo korzystnym rozwiązaniem i jednym z lepszych wynalazków, pozwalających nam czuć się stosunkowo bezpiecznie w pomieszczeniu, w którym je zamontowano. Znajduje ono zastosowanie w coraz większej liczbie firm i sklepów, które stawiają na bezpieczeństwo swoje, swoich pracowników, a także odwiedzających ich klientów. Niewątpliwie więc przyczynia się to do wzrostu zaufania do danej firmy.