Zakup mieszkania z rynku pierwotnego – warto czy nie?

Czy warto się zdecydować na zakup nowego mieszkania, czy też nie? – to ostatnio jedno z najczęściej pojawiających się pytań i raczej nie powinno to nikogo dziwić, bo zainteresowanie nieruchomościami nie maleje. Ty również chciałbyś poznać odpowiedź na to pytanie? W takim razie zajrzyj do poniższego tekstu!

Mieszkania z rynku pierwotnego – co warto o nich wiedzieć?

O mieszkaniach z rynku pierwotnego krąży dużo plotek, więc może dlatego tak wiele osób ma problem z określeniem, czy warto kupować nowe mieszkania warszawa bemowo. Zanim jednak przejdziemy do sedna sprawy, warto ustalić, z czym tak naprawdę mamy do czynienia. Co skrywa się pod mieszkaniami z rynku pierwotnego? Na pewno są to mieszkania nowe, które dopiero zostały oddane do użytku. Co więcej, mieszkania z rynku pierwotnego, to lokale, które sprzedawane są bezpośrednio przez deweloperów, czyli przez biura sprzedaży, bądź przez agencje nieruchomości. Mieszkania z rynku pierwotnego różnią się zwykle metrażem, czy rozkładem pomieszczeń, więc każdy tak naprawdę ma szansę zdecydować o tym, jakiej wielkości będzie jego nowe lokum. Jednak to nie wszystko, takie mieszkania są oddawane w stanie surowym, więc trzeba się liczyć też, z tym że będzie czekało nas nie tylko urządzanie, ale również prace wykończeniowe. Za to otrzymujemy lokum sprawdzone i bezpieczne, ponieważ zanim zostanie oddane do użytku, musi przejść przez liczne kontrole i nie mówi tutaj o byle jakich kontrolach, lecz takich wykonywanych przez ekspertów.

Mieszkania z rynku pierwotnego – warto kupować czy nie?

Patrząc po opisie mieszkań z rynku pierwotnego widać, że mamy do czynienia z bardzo ciekawą ofertą, zwłaszcza że oferowane nam są bezpieczne i sprawdzone mieszkania przez ekspertów. Nie musimy zatem obawiać się o słabej jakości instalacje, czy jakieś braki, bo w nowym budownictwie nie ma miejsca na takie rzeczy. Niestety tego samego nie da się powiedzieć o mieszkaniach z rynku wtórnego, zwłaszcza ze starego budownictwa. Tutaj często stan techniczny mieszkań pozostawia wiele do życzenia, więc bez opinii eksperta nie da się nic kupić.

Nie sposób również pominąć tego, że osoby, które decydują się na zakup mieszkań z rynku pierwotnego, mają pełną swobodę co do wyboru materiałów wykończeniowych, jak i aranżacji wnętrz. To od nas, jako przyszłych właścicieli zależy to, jak urządzimy swoje mieszkanie. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego możemy postawić na gruntowny i kosztowny remont bądź zgodzić się na mieszkanie w takim lokalu, jaki nabyliśmy.

Jaka w takim razie będzie ostateczna odpowiedź? Warto kupować mieszkania z pierwotnego rynku, czy też nie? Jak dla nas, odpowiedź na to pytanie powinna być kwestią indywidualną, ponieważ każdy z nas jest inny, ma inne oczekiwania, jak również budżet. Oznacza to, że nawet jeśli u naszego znajomego zakup mieszkania z rynku pierwotnego zdał egzamin, to u nas może być inaczej. Aby uniknąć rozczarowania, wystarczy dobrze przeanalizować wszystkie wady i zalety takiego rozwiązania, a na pewno uda się podjąć odpowiednią decyzję.