Sztuczna trawa na tarasie – czy to się sprawdzi?

Coraz więcej osób sięga po sztuczną trawę. Czy takie rozwiązanie sprawdzi się na tarasie? Czy warto ją wykorzystać u siebie? Sprawdzamy!

Sztuczna trawa – z czym mamy do czynienia?

Zanim przejdziemy do ustalenia, czy sztuczna trawa na taras się sprawdzi, warto ustalić, z czym dokładnie mamy do czynienia. Co skrywa się pod pojęciem sztucznej trawy. Niektórzy z nas pewnie doskonale wiedzą, o czym mowa, inni mogą się domyślać. Czym w takim razie jest ta sztuczna trawa? To nic innego jak wykładzina wykonana z syntetycznego materiału, która swoim wyglądem przypomina prawdziwą trawę. Sztuczna trawa dostępna jest w wielu różnych wariantach. Zwykle poszczególne rozwiązania różnią się między sobą materiałem wykorzystanym przy produkcji, jak również gramaturą, czy gęstością trawnika. 

Wykorzystanie sztucznej trawy

Sztuczna trawa na pierwszy rzut oka może przypominać prawdziwą trawę, więc najczęściej zastępuje się nią fragmenty trawników. Jednak jeśli przyjrzymy się bliżej jej specyfikacji, to zrozumiemy, że w sztucznej trawie dżemie o wiele większy potencjał. Przede wszystkim to produkt trwały i odporny na czynniki zewnętrzne, w tym również na czynniki atmosferyczne. Nie wymaga strzyżenia, nawożenia, czy podlewania. Pozostaje w nienaruszonym stanie nawet przez bardzo długi czas, co sprawia, że przewyższa prawdziwą trawę, którą niestety jest bardzo ciężko utrzymać. Choć nie da się nią zastąpić całego trawnika na posesji, to z pewnością można ją wykorzystać do ogrodu, czy na balkon. Sztuczna trawa jest niezwykle praktycznym, a przy tym również atrakcyjnym rozwiązaniem, więc to sprawia, że staje się jednym z lepszych rozwiązań.

Sztuczna trawa na tarasie – sprawdzi się czy nie?

A co z tarasem? Czy tutaj również sztuczna trawa może się sprawdzić? Oczywiście, że tak! Co więcej, rynek nawet zapewnia nam rozwiązania dedykowane na taras. Dzięki temu możemy na swoim tarasie stworzyć bardzo przytulne miejsce, a przy tym cieszyć oko wykładziną przypominającą prawdziwą trawę. Warto pamiętać, że do czynienia mamy z rozwiązaniem, które jest odporne na pogodę, więc nie wyschnie nam na słońcu, ani też nie zmieni koloru, jak to bywa w przypadku prawdziwej trawy. To jednak nie wszystko. Sztuczną trawę można stosować na każdym rodzaju nawierzchni, nie wymaga to nakładania warstwy ziemi, a wszystkie prace montażowe przebiegają sprawnie i bezproblemowo. Dodatkowo, jeśli na tarasie mamy kącik do zabaw dla dzieci, to zdecydowanie przyjemniej będzie im się bawić na takim trawniki, niż na twardej i zimnej ceramice.

Aby jednak wybrany trawnik przyjął się na naszym tarasie, musimy go dobrze dobrać. Jak to zrobić? Na pewno musimy dokładnie określić, czy takie rozwiązanie ma zająć cały taras, czy też jego część. Następnie musimy dokładnie wymierzyć swój taras i zgodnie z nim dobrać odpowiednią wykładzinę. W razie jakichkolwiek trudności zawsze możemy zgłosić się po pomoc do fachowców.  Specjalistyczną wiedzę oraz pomoc w wyborze odpowiednich rozwiązań mogą zapewnić nam profesjonalni dystrybutorzy sztucznych traw.