Rolety zewnętrzne przypominające shutters

Rolety okienne przeznaczone do montażu na zewnątrz to niezwykle funkcjonalne wykończenie okien. W dodatku zdobią budynek i podnoszą jego wartość. Nic więc dziwnego, że każdy, kto decyduje się na ten zakup, poprzedza go długotrwałymi przemyśleniami. Ma to na celu dokonanie dobrego wyboru.

Shutters – zdobią dom i pełnią wiele funkcji, ale…

Takie rozwiązanie jak shutters to osłona okienna, która dzięki wysokiej jakości materiałom z powodzeniem spełnia oczekiwania wymagających użytkowników. Doskonale sprawdza się nie tylko w klasycznych, ale też nowoczesnych wnętrzach. Jeśli jest dobrze wykonana, oprócz walorów praktycznych jak zaciemnienie pomieszczenia, tworzy w nim stylowy i niepowtarzalny charakter. Jest to jednak osłona okienna przeznaczona do zastosowania wewnątrz mieszkania. W związku z tym jej funkcjonalność jest poniekąd ograniczona. Dlatego nieco lepszym rozwiązaniem może okazać się roleta, która dzięki unikalnej konstrukcji umożliwia otwarcie lameli na podobnych zasadach jak żaluzje fasadowe, a także osłony okienne typu shutters właśnie.

Rolety zewnętrzne z funkcją osłon okiennych typu shutters

Tradycyjne rolety służą głównie do częściowego lub całkowitego zasłaniania okna. Te wyższej klasy elektryczne wyposażone są dodatkowo w ruchome lamele, zwane również piórami. Urządzenie to łączy wiele funkcji. Dzięki temu są niezwykle funkcjonalne. Mają funkcje rolet z blokadą antywłamaniową, a także funkcje żaluzji zewnętrznych fasadowych. Takie rolety to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż specjalistyczne, a przede wszystkim dużo droższe systemy alarmowe. Taka konstrukcja rolet umożliwia regulowanie poziomu światła dziennego wpadającego do pomieszczenia. Ruchome pióra zastosowane w roletach zapewniają ochronę domowej prywatności, nie ograniczając widoku na zewnątrz. Dobrze opracowany mechanizm działania rolet jeszcze bardziej zwiększa poziom ochrony, uniemożliwiając tym samym, przedostanie się do wnętrza budynku. Profesjonalny system sterowania wspomaga też regulację temperatury w pomieszczeniu. Utrzymuje izolację termiczną niezależnie od tego, jaka jest pora roku – lato czy zima i jakie warunki pogodowe panują za oknem. Wszystko to zawdzięczają nietypowej konstrukcji. Otóż wspomniane lamele wypełnione są pianką izolacyjną, która jest wtryskiwana pod wysokim ciśnieniem. Dlatego w zakresie termoizolacji właśnie te są dużo lepsze niż zwykłe żaluzje zewnętrzne fasadowe. Takie rolety zewnętrzne są doskonałą inwestycją na długie lata. Rozglądając się jednak za roletami do montażu zewnętrznego, warto zwrócić uwagę na te, które posiadają wszystkie wymienione powyżej funkcje. W sklepach dziś można trafić również na prostej konstrukcji, tanie rolety do montażu zewnętrznego, które nie są tak praktyczne, jak rolety wyższej klasy, o których wspomnieliśmy powyżej.

Przed dokonaniem wyboru rolet trzeba koniecznie i na spokojnie zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami względem tej nowoczesnej osłony okiennej. Jeśli ma zapewniać możliwość regulowania intensywności nasłonecznienia, a także prywatność i ochronę przed włamywaczami, warto zwrócić uwagę na produkt, o którym wspomnieliśmy powyżej. Będzie doskonałym wyborem też dla tych, którzy lubią oryginalne, nowoczesne, stylowe elementy wykończenia budynku. Takimi właśnie są wspomniane rolety, które łączą w sobie tyle przydatnych na co dzień funkcji. Dobrze jest też zwrócić uwagę na mechanizm ich działania. Rolety, którymi można sterować zdalnie, za pomocą smartfonu wyposażonego w specjalną aplikację, to doskonały wybór. Przekonało się o tym wielu inwestorów, którzy zdecydowali się na ten zakup zarówno do swojego domu, mieszkania w bloku, jak i budynków użytkowanych w zupełnie innym zakresie. Teraz tego rodzaju rolety są na wyciągnięcie ręki. W dodatku mają całkiem dobrą cenę, więc ta inwestycja naprawdę może się opłacić. To, o czym jeszcze trzeba pamiętać przed zakupem, to przede wszystkim dokładny pomiar okna, do którego roletę trzeba idealnie dopasować. W przeciwnym razie nie będzie działać poprawnie.