Restauracja Łódź ul.Piotrkowska – najlepsza w mieście

Podczas planowania weekendu w Polsce, warto rozważyć miasto położone w centralnej Polsce – Łódź. Jest to trzecie miasto pod względem ludności po Warszawie i Krakowie oraz czwarte największe miasto w Polsce pod względem powierzchni po Warszawie, Krakowie oraz Szczecinie. Ten artykuł podpowie dlaczego warto odwiedzić to miasto.

Łódź jest głównie znana z ulicy Piotrkowskiej, jej licznych zabytków oraz punktów gastronomicznych, takich jak: restauracja łódź piotrkowska. Obecnie ulica Piotrkowska liczy 4,2km i jest jednym z najdłuższych ulic handlowych w Europie. Ulica rozciąga się od Placu Wolności, aż do Placu Niepodległości. W większości jest to deptak bez ruchu samochodowego.

To właśnie tutaj można znaleźć najlepsze restauracje w Łodzi na Piotrkowskiej, bary, ekskluzywne sklepy i butiki, a także wiele atrakcji turystycznych. Niektóre miejsca na które warto zwrócić uwagę przechadzając się ulicą Piotrkowską to: Kino Polonia, Biurowiec Siemensa, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Pałac Maksymiliana Goldfedera. Dla osób, które uwielbiają polskie kino szczególnie jest polecane zobaczenie polskiej Walk of Fame, czyli Alei Gwiazd, której pomysłodawcą był sam Jan Machulski. Znane osoby, które tutaj znajdziesz to: Beata Tyszkiewicz, Zbigniew Cybulski, Jerzy Stuhr, Jan Machulski, a także Wojciech Killar.

Łódź to miejsce dobrych restauracji oraz mnóstwa zabytków, które warto odwiedzić już w ten weekend!