Piece Viessmann – przemyślana konstrukcja

Firma Viessmann jest to niemieckie prywatne przedsiębiorstwo specjalizujące się w systemach grzewczych jak również jedną z największych światowych firm w tej właśnie branży. Została ona założona w 1917 roku, przez Johanna Viessmanna, później rozbudowana przez jego syna, Hansa Viessmanna. Jako pierwszy na świecie zastosował stal nierdzewną do produkcji kotłów. W Polsce przedsiębiorstwo posiada 5 oddziałów, które znajdują się między innymi we Wrocławiu, Mysłowicach, Gdańsku, Poznaniu oraz Warszawie.

Firma VIESSMANN posiada rozbudowaną ofertę handlową w zakresie techniki grzewczej. Dostępne w tej ofercie są między innymi piece Viessmann takie jak kotły gazowe, olejowe kondensacyjne, atmosferyczne o małej mocy grzewczej, kolektory słoneczne płaskie i próżniowe, pompy ciepła powietrzne do wody użytkowej, do wsparcia centralnego ogrzewania, kotły gazowe, olejowe parowe o dużych mocach przemysłowych, systemy wentylacji mechanicznej jak również kotły na paliwo stałe oraz w ofercie nie mogło zabraknąć podgrzewaczy wody użytkowej.

Grupa Viessmann jest wiodącym producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych na arenie międzynarodowej. Firma ta zaczęła na nowo eksperymentować i rozwijać nowe kotły, zaprojektowane tak, że stalowe rury zastąpione zostały metalową blachą. Kotły nowego projektu były znacznie mniejsze ale mimo to nadal wydajne i bardzo ekonomiczne. Takie materiały jak papier,kartony czy koks, które marnowane były przez fabryki mogły zacząć być używane jako paliwo. Dla budynków publicznych, fabryk i domów mieszkalnych zaprojektował specjalny niskociśnieniowy kocioł parowy.

Jest parę argumentów, które przemawiają za wyborem ogrzewania gazowego. Zapewnia ono wysoki komfort z uwagi na bezobsługowe działanie kotłów gazowych oraz ich czystą pracę. Urządzenia kondensacyjne dzięki wysokiej efektywności i sprawności sięgającej 98% pozwalają ograniczyć koszty ogrzewania budynku i wody użytkowej. W ten właśnie sposób możliwe jest przyczynienie się do ochrony środowiska naturalnego jak i poprawy klimatu.

Nieduże wymiary i przemyślana konstrukcja pieców Viessmann sprawia, że urządzenia te nie potrzebują zbyt dużo miejsca do montażu. Kotły zasilane gazem ziemnym nie wymagają też zakupu zapasu paliwa i miejsca potrzebnego do jego magazynowania.

Gazowe kotły kondensacyjne Viessmann tworzone są z myślą o przyszłości. To również gazowe ogrzewanie pozwoli na włączenie do grzewczego systemu urządzeń, które korzystają z energii odnawialnej.

Wszystkie kotły grzewcze zaprojektowane przez firmę Viessmann mogą współpracować z technologią solarną, a technika systemowa Viessmann gwarantuje optymalne współdziałanie wszystkich komponentów i zapewnia komfortową regulację pracy instalacji grzewczej.