Ocieplenie pianką Katowice – jakie są jego zalety?

Ocieplenie pianką Katowice to profesjonalne uszczelnienie poddasza.

Ocieplenie pianką w Katowicach, czyli wysoka skuteczność w współczesnym budownictwie

Ocieplanie pianką Katowice to niezawodny sposób na solidne uszczelnienie poddasza. Doskonale sprawdza się przy każdym budownictwie, posiada bowiem bardzo wysoką skuteczność i spełnia wszystkie wymagane normy prawne i budowlane. Posiada przewagę nad innymi, tradycyjnymi sposobami izolacji strychu – z tego powodu warto zdecydować się na pianowanie poddasza. Jakie są największe zalety tego rozwiązania?

Ocieplanie pianką w Katowicach to sposób na bardzo dokładną izolację poddasza. Posiada wiele zalet – przede wszystkim jest o wiele skuteczniejsza, niż tradycyjne metody, np. układanie wełny na poddaszu. Wełna mineralna sprawia dużo problemów przy montażu, trzeba ją bowiem docinać, nie jest tak szczelna, a przy tym jest także ciężka, przez co obciąża konstrukcję budynku. Nie jest także najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Pianka poliuretanowa, którą izoluje się strychy, jest lekka i bezpieczna dla środowiska oraz użytkowników. Jest także bardzo prosta w montażu, a przy tym posiada niezwykłą szczelność.  

Ocieplenie pianką Katowice a pianka poliuretanowa

Montaż pianki poliuretanowej jest bardzo prosty – polega na wykonaniu ocieplania natryskowego za pomocą specjalnych pistoletów, którymi nakłada się równomiernie warstwę pianki. Można w ten sposób dotrzeć do nawet najbardziej trudno dostępnych miejsc i uszczelnić całą powierzchnię poddasza. Pianka po nałożeniu mocno przyczepia się do danej powierzchni, rozszerza się i zastyga w twardą, zwartą masę. Dzięki temu nie powstają w niej żadne szczeliny – jest jednolitą warstwą o silnych właściwościach termo regulujących, co sprawia, że nie przepuszcza zimnego powietrza z zewnątrz budynku, ani nie dopuszcza do utraty ciepła z jego wnętrza. 

Zalety ocieplenia pianką Katowice

Skuteczność rozwiązania – uszczelnienia poddasza pianką PUR należą do najbardziej skutecznych i przynoszących najlepsze rezultaty przy ochronie budynku przed utratą ciepła. Spełniają normy budowlane oraz prawne, dzięki czemu są rozwiązaniem, które sprawdzi się w każdym domu. Solidna, szczelna izolacja z materiału o właściwościach termo izolujących nie dopuszcza do utraty ciepła, chroniąc budynek przed wychłodzeniem. Obniża to znacznie koszty ogrzewania i sprawia, że budynek staje się bardziej ekonomiczny. Umożliwia także zagospodarowanie poddasza jako pomieszczenia użytkowego. 

Bezpieczeństwo – ocieplanie pianką w Katowicach to metoda na bezpieczną izolację domu. Pianka po zastygnięciu jest ekologicznym produktem, który jest neutralny dla środowiska naturalnego, a także dla mieszkańców budynku. Dzięki temu doskonale sprawdza się w budownictwie każdego typu. 

Prostota montażu – piankę nakłada się metodą ocieplania natryskowego, za pomocą specjalnych pistoletów, które umożliwiają równomierne rozprowadzenie tego materiału na poddaszu. Dzięki temu pianka dociera do każdego miejsca konstrukcji i tworzy szczelną warstwę izolacyjną. Fachowiec jest w stanie za jej pomocą uszczelnić poddasze już w ciągu jednego dnia. Ponadto, materiał bardzo szybko zastyga i twardnieje, dzięki czemu można bez zwłoki zająć się pozostałymi pracami wykończeniowymi w budynku.