Nowoczesne karnisze elektryczne – postaw na wygodę!

Karnisz elektryczny może być bardzo dobrą alternatywą dla zwykłego karnisza wymagającego ręcznej obsługi. Jak dokładnie działają karnisze elektryczne? Jakie są najważniejsze zalety ich montażu? Gdzie sprawdzą się najlepiej? Zapraszamy do lektury!

Karniszami nazywa się rodzaj konstrukcji przeznaczonej do podwieszania na niej osłon okiennych – firanek oraz zasłon. Standardowe karnisze wykonuje się z metalu albo z drewna. Mogą mieć postać prętów, ale także mogą być wyposażone w żabki.

Elektryczny karnisz – co to jest?

Ciekawą alternatywą dla standardowych karniszy są karnisze elektryczne. To rodzaj konstrukcji, która zasilana jest prądem i wyposażona w silnik, aby automatycznie odsłaniać oraz zasłaniać okno.

Wobec tego karnisze elektryczne może zastąpić ręczne korzystanie z zasłon, a tym samym pozwala także na dużą oszczędność czasu oraz pracy. Takie systemy automatyki mogą działać we współpracy z bezprzewodowymi pilotami, ale również na bazie czujników, na przykład czujników światłą, które pozwalają wtedy na samoczynną pracę karnisza w zależności od pory dnia.

Gdzie opłaca się montaż karniszy elektrycznych?

Tego typu karnisze najlepiej sprawdzają się tam, gdzie pojawia się konieczność systematycznego odsłaniania i zasłaniania okien zasłonami, na przykład mogą być to:

  • sale konferencyjne
  • sale szkoleniowe
  • restauracje i kawiarnie
  • hotele
  • biura

Warto także zaznaczyć, że karnisze tego typu coraz częściej montowane są także w domach i mieszkaniach, przede wszystkim przy szerokich oknach tarasowych.