Leczenie zębów w narkozie

Mimo, że większość osób bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że regularne wizyty u stomatologa są konieczne, to paniczny strach przed dentystą sprawia, że wiele osób udaje się n a fotel dentystyczny dopiero w sytuacji kryzysowej, kiedy ból zębów jest nie do zniesienia. Czy leczenie zębów w narkozie to dobre rozwiązanie?

Leczenie zębów w narkozie

Otóż, leczenie zębów w narkozie oferuje wiele nowoczesnych klinik stomatologicznych. Dentofobia niestety istnieje i uniemożliwia dbanie o zęby, w tym wypadku leczenie w narkozie wydaje się jedynym rozwiązaniem. To niekiedy jedyna możliwość, aby móc przeprowadzić zabieg stomatologiczny. Takie leczenie jest całkowicie bezpieczne, przy czym oczywiście personel musi być wysoko wykwalifikowany. Gdy rozważamy taką możliwość, sprawdźmy zaplecze anestezjologiczne danej placówki, od tego będzie zależało bowiem nasze bezpieczeństwo. Oczywiście nie jest tak, że pacjent przychodzi do dentysty i dostaje narkozę, bo do takiego zabiegu należy się w odpowiedni sposób przygotować. 

W przypadku leczenia zębów w narkozie, należy nie spożywać żadnych posiłków co najmniej 5 godzin  przed zabiegiem, nie pić wody 3 godziny przed zabiegiem. Bardzo istotne jest także powiadomienie anestezjologa o wszystkich aktualnie przyjmowanych lekach. Przed podaniem narkozy lekarz poinformuje także o wszystkich skutkach ubocznych, jakie mogą wystąpić. Jeżeli panicznie boimy się zabiegów dentystycznych, warto rozważyć takie rozwiązanie, choć nie zaszkodzi udać się do psychoterapeuty, który pomoże nam przezwyciężyć strach.