Jak wybrać drzwi balkonowe z niskim progiem?

Drzwi balkonowe z niskim progiem to jedna z najlepszych rzeczy jaką można wybrać do nowo powstającego lub modernizowanego budynku. Dzięki nim można zapewnić sobie dostęp dużej ilości światła dziennego dla domu oraz szybkie wyjście na ogród.

Całkowicie przeszklone ściany

Otóż, drzwi balkonowe z niskim progiem mogą być całkowicie przeszklone, jeżeli wybierze się model podnoszono – przesuwny. Jeżeli ktoś dobrze się postara, to może mieć drzwi balkonowe z niskim progiem o szerokości nawet do 20 m. Na konstrukcję takich okien składa się sześć skrzydeł. Przy czym dwa skrajne skrzydła zawsze pozostają nieruchome. Poruszają się tylko te, które są wewnątrz całej konstrukcji budowlanej. Są one często wybierane przez osoby, które chcą stworzyć przeszklenia znajdujące się w rogach budynków. Na ogół przy tego typu modelu oknach tarasowych stosuje się niski próg z izolacją termiczną.

Składane drzwi balkonowe z niskim progiem

Drzwi balkonowe z niskim progiem, które są składane do dnia dzisiejszego nie zdobyły tak wielkiej popularności – co jest o tyle dziwne, że dzięki nim można stworzyć przeszklenia, których szerokość sięga do 7m. Na budowę tego modelu okien balkonowych składa się aż osiem skrzydeł z których jedno może mieć maksymalnie 1,2 m szerokości. Drzwi balkonowe z niskim progiem mogą otwierać się na jedną stronę lub na dwie. W tej drugiej wersji muszą jednak posiadać ruchomy słupek na swojej konstrukcji. Niekoniecznie jest otwieranie wszystkich skrzydeł, jeżeli ktoś chce wyjść na dwór.