Druk na PCV – warto się na niego zdecydować czy nie?

Od pewnego czasu bardzo dużo mówi się o metodzie druku na PCV. Zdania na jego temat są podzielone. Jedni twierdzą, że to jedno z lepszych rozwiązań, inni sugerują, że to strata pieniędzy. Jak jest naprawdę? Czy warto się zdecydować na druk na pcv, czy nie? Sprawdzamy!

Druk na PCV – z czym mamy do czynienia?

Na początku warto ustalić, z czym dokładnie mamy do czynienia. Co skrywa się pod nazwą druku na PCV? O czym dokładnie mowa? Najprościej mówiąc, druk na pcv zwany również drukiem na płytach z polichlorku winylu, to jedna z form reklamy. Najczęściej druk na PCV wykorzystany jest w reklamie zewnętrznej, ale z powodzeniem sprawdza się także w reklamie wewnętrznej. Druk na PCV z powodzeniem można wykorzystać do druku plansz, szyldów, usztywnionych plakatów oraz tablic.

Druk na PCV – co daje?

Co dokładnie możemy zyskać na takiej metodzie druku? Zalet jest całkiem sporo. Przede wszystkim mamy do czynienia z rozwiązaniem, które można dostosować do swoich potrzeb. W druku plansz, tablic, jak również innych materiałów wykorzystywane są płyty PCV o różnej grubości i wielkości. Oznacza to, że możemy z góry określić interesujące nas parametry i wpłynąć na ostateczną wielkość drukowanego rozwiązania. Druk na PCV jest bardzo łatwy w montażu, można go umieścić zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jakby tego było mało, mamy do czynienia z rozwiązaniem o bardzo dobrych właściwościach. W druku na PCV wykorzystuje się wysokiej jakości materiały, które wpływają na trwałość i wytrzymałość reklamy. W efekcie możemy otrzymać reklamę, która będzie nam służyła przez bardzo długi czas. Druk na PCV jest odporny na wpływ czynników zewnętrznych, w tym również atmosferycznych. Świetnie sobie radzi ze zmianami temperatury, niestraszne mu promieniowanie UV, ani też opady deszczu, wiatr, czy mróz. Co więcej, wykazuje dobrą odporność na chemiczne środki czyszczące i jest łatwy w utrzymaniu. Można go czyścić wodą, jak również środkiem czyszczącym, a to i tak nie będzie miało wpływu na jego wygląd. Druk na PCV nie namoknie, ani też się nie uszkodzi, za to będzie dobrze nam służył przez bardzo długi czas. Poza tym to rozwiązanie, które może wykorzystane w wielu różnych branżach – od architektury, po przemysł elektroniczny, budownictwo, czy nawet przemysł fotograficzny.

Druk na PCV – warto czy nie?

Jaka w takim razie będzie ostateczna odpowiedź? Warto się zdecydować na druk na PCV czy lepiej sobie darować? Trzeba przyznać, że ilość zalet metody druku na PCV robi wrażenie. Mamy do czynienia z rozwiązaniem dobrym dla każdego. Druk na PCV sprawdza się w wielu branżach, jest stosunkowo tanim rozwiązaniem i na pewno jednym z trwalszych. Dlatego, gdy pada pytanie, czy warto się na niego zdecydować, odpowiedź może być tylko jedna – tak. Jednak ostateczny wybór zależy od nas, to my powinniśmy określić, czy wydruk na PCV jest nam potrzebny i czy sprawdzi się tam, gdzie planujemy go wykorzystać. Dlatego, zanim podejmiemy ostateczną decyzję, zastanówmy się dobrze, a na pewno uda nam się wybrać rozwiązanie, które wyjdzie nam na korzyść.