Alternatywa dla niezdrowych napojów słodzonych – zielona herbata

Soki, napoje, wody smakowe, w sklepach można znaleźć ogromny wybór tego typu produktów, niestety nie jest to najlepszy sposób na nawodnienie organizmu. Napoje są po prostu niezdrowe, zawierają mnóstwo cukru, w ich składzie znajdziemy również dużo konserwantów, aromatów, sztucznych barwników, substancji chemicznych, które bardzo negatywnie mogą oddziaływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeżeli chcemy zadbać o swoje zdrowie, warto zrezygnować ze spożywania napojów i wybierać bardziej naturalne produkty.

Naturalny napój z zielonej herbaty Soti

Gazetka Biedronki przewiduje sprzedaż naturalnych napojów z zielonej herbaty o przyjaznym składzie bez chemii, cukru i konserwantów. Jak to możliwe? Napoje Soti Natural powstały z myślą o osobach, które chcą korzystać z dobroczynnych właściwości zielonej herbaty, jednak nie mają czasu na codzienne przyrządzanie tego naparu. Dwoje młodych przedsiębiorców postanowiło zamknąć napój z zielonej herbaty w butelce i im się to udało. Zdrowe napoje Soti zawierają wyłącznie wodę oraz herbatę, nic poza tym. Oferta Biedronki przewiduje, póki co sprzedaż trzech smaków – klasycznej zielonej herbaty sencha, białej herbaty z jaśminem oraz herbatki czerwonej zaparzonej z czerwonokrzewu. To doskonała alternatywa dla napojów słodzonych, ale również dla kawy. Zielona herbata doskonale pobudza, poprawia koncentrację, dodaje energii, dlatego warto ją pić zarówno przed treningiem, jak i w trakcie nauki czy przed pracą wymagającą dużego wysiłku umysłowego.

Zielona herbata i jej doskonałe właściwości prozdrowotne

Zielona herbata zawiera wiele witamin, mikroelementów, składników odżywczych. Dzięki temu zawdzięcza swoją popularność i możliwość pozytywnego oddziaływania na organizm człowieka. Czemu warto pić zielony napój? Bo dzięki temu można wzmocnić swoją odporność, poprawić koncentrację i pamięć, a także uniknąć wielu poważnych zagrożeń takich jak zawał serca, udar mózgu, zmniejsza się też ryzyko zachorowania na raka. Zielona herbata parzona przez dłuższy czas będzie miała właściwości relaksujące, dzięki niej łatwiej będzie nam się odprężyć po ciężkim dniu pracy. To dobra propozycja dla osób, które żyją bardzo intensywnie i często doświadczają stresu. Napar parzony krócej będzie działał pobudzająco, także sprawdzi się w przypadku zmęczenia czy senności. 

Wybierając zieloną herbatę, warto zdecydować się na taką, która będzie miała intensywny aromat, po tym poznamy, że jest świeża. Do wyboru jest dużo odmian, dostępne są delikatne herbaty japońskie oraz bardziej intensywne i aromatyczne herbaty chińskie. Poszczególne rodzaje różnią się przede wszystkim ze względu na inny proces uprawy. Smak herbaty będzie zależeć nie tylko od odmiany, ale od sposobu parzenia. Pamiętajmy, aby zielonej herbaty nie zalewać wrzątkiem, ważna jest też temperatura i czas parzenia. Bez wątpienia warto włączyć do diety zieloną herbatę, dzięki temu można zachować zdrowie, co więcej lepsze samopoczucie każdego dnia. To najpopularniejszych napój zaraz za wodą, który stanowi doskonałą propozycję  dla każdego, komu zależy na zbilansowanym odżywianiu i życiu w zdrowiu.